Happy Easter

All BlaBel people would like to wish you happy Easter !

Let’s spent it with your family or friends in warm atmosphere full of shared things. Stay close to each other and use this free time for reflection.

_______________________________________________

If you are staying at AGH, we invite you to join those of us who are also here for Easter. Monday 28th from 10:00 to 18:00 is traditional fair on Emaus street near beautiful Norbertine monastery and we are going there finishing the walk on Kościuszko Mound where you can see all Kraków city. Please let us know here under this post if you would like to spent some time there and then together with us.
Conditions: it won’t be snowing / at least 2 Polish and 2 friends from abroad will take part / you have to be registered on our closer site / We are waiting for your information till: 12 o’clock on 26th of March.

Untitled 3

________________________________________________
We recomend you Emily Meadows’s article about 13 interesting facts about Easter and Springtime in Poland. Emily is a part of Eataway.com project which inspired us to prepare cook meeting

3 thoughts on “Happy Easter

  1. I want to make this trip! I`m not a good guide, so be kind to study the map, ha, ha. Who`s going with me?

  2. Dzień dobry! Niestety wspólna wycieczka w poniedziałek nam się nie uda, bezskutecznie czekałam na Wasze zgłoszenia. Mimo to bardzo polecam wszystkim taki spacer, wiosnę czuć w powietrzu, pogoda zachęca do wyjścia z domu, a trasa jest ciekawa. “Emaus” to rodzaj tradycyjnego odpustu czy festynu, który co roku odbywa się w drugi dzień świąt Wielkiej Nocy (czyli tzw. Lany Poniedziałek) w krakowskiej dzielnicy Salwator, czyli w miejscu, gdzie rzeka Rudawa uchodzi do Wisły, przy pięknym klasztorze sióstr Norbertanek, u stóp Wzgórza Św. Bronisławy. Udział jest oczywiście bezpłatny, jest tam dużo straganów z różnościami. Dawniej można było zobaczyć na tym targu wiele tradycyjnych wyrobów z naszych stron, teraz typowych wyrobów ludowych jest mniej, ale zawsze przychodzi dużo krakowian, warto tam spędzić chwilę. W Polsce jest taki zwyczaj (nazywa się śmigus-dyngus), że w ten dzień ludzie polewają się wodą, kiedyś całymi wiadrami, teraz z większym umiarem – z różnych specjalnych plastikowych cytrynek i pistolecików. Polewanie przechodniów jest właściwie zabronione, ale trzeba się przygotować, że ktoś może znienacka taki kawał zrobić i w razie czego przyjąć to z humorem. Po obejrzeniu odpustu można zrobić miły spacer na Kopiec Kościuszki. To blisko, może 2 km. Ten kopiec to kawał historii naszego miasta i kraju. Po drodze można oglądać elementy twierdzy położonej na wzgórzu, a z góry obejrzeć cały Kraków. Można też dokładniej zwiedzić fortyfikacje i wystawy, wtedy trzeba kupić bilet, ale taką wycieczkę może kiedyś zrobimy wspólnie? Liczę na Was w przyszłości! Tymczasem Felices Pascuas, Happy Easter, Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *