About Closer

DSC_0094

Just as the name says, CLOSER is a project aiming to bring people together – we, students from BLABEL club, want to meet our foreign friends – everyone is welcome. We would like to help you get used to the student’s life in Cracow. There are a lot of things to overcome (language, funds, deanery…) but much or to explore and enjoy! Why not to make it together? Apart from that CLOSER is to provide space for exchanging ideas, present different cultures, sharing and solving the problems, breaking the isolation and, of course, having a great time!

Closer, jest projektem stworzonym po to, by zbliżać ludzi – my, studenci z KN Blabel, chcielibyśmy poznać Was – studentów z zagranicy studiujących na naszej uczelni – wszyscy są mile widziani. Chcemy Wam pomóc odnaleźć się na studiach w Krakowie, bo wiemy, że niektóre aspekty studenckiego życia mogą stwarzać problemy (język, fundusze, dziekanat…), ale wiemy też, ile oferuje nasze miasto, jak wiele jest do odkrycia i do przeżycia, dlatego chcemy to wszystko przejść z Wami! Poza pomocą w odnalezieniu się w polskiej rzeczywistości, chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany pomysłów, doświadczeń, poznawania innych kultur, dzielenia się i rozwiązywania problemów i oczywiście – wspólnego spędzania czasu.

Según reza el nombre del proyecto, el objetivo principal de CLOSER reside en aproximarnos. Nosotrs, los estudiantes del círculo lingüístico BLABEL, deseamos conocer a nuestros amigos del extranjero – todos están bienvienidos. Quisiéramos ayudaros a familiarizarse con la vida del estudiantado de Cracovia. Hay muchas cosas que superar (el idioma, el dinero, el decanato…), ¡pero mucho más que ver, probar y disfrutar! ¿ Por qué no lo hacermos juntos? Aparte de esto CLOSER pretende ser un espacio para intercambiar ideas, presentar culturas diferentes, resolver problemas, unirnos y, por supuesto, asrlo bomba entre todos.